Aktualności

Drukuj
12.12.2017
PGNiG rozpoczęło kolejny odwiert eksploatacyjny w Pakistanie

Piąty odwiert na złożu Rehman pozwoli spółce zwiększyć produkcję gazu ziemnego. Obecnie PGNiG wydobywa w Pakistanie blisko 0,5 mln m³ surowca na dobę, a od połowy 2013 r. pozyskało ponad 300 mln m3. Wydobyty gaz w całości sprzedawany jest na rynku lokalnym.

06.12.2017
Komentarz Macieja Woźniaka, wiceprezesa PGNiG SA ds. handlowych

Decyzja PGNiG Obrót Detaliczny Sp. z o.o. o  złożeniu wniosku o nową taryfę dla gospodarstw domowych na niezmienionym poziomie od początku 2018 r. jest zrozumiała.

06.12.2017
PGNiG proponuje: brak podwyżki cen gazu od nowego roku

-  PGNiG Obrót Detaliczny Sp. z o.o. złożyło do Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki wniosek taryfowy o utrzymanie od 1 stycznia 2018 roku dotychczasowych cen za paliwo gazowe.

-  W przypadku zaakceptowania taryfy przez Prezesa URE, nie będzie podwyżki cen gazu dla gospodarstw domowych. Bez zmian pozostaną także stawki opłat abonamentowych.

-  Rachunki za gaz ziemny dla gospodarstw domowych w pierwszym półroczu 2017 r. w porównaniu do analogicznego okresu w 2016 r., spadły średnio o 4,1%.

04.12.2017
Pozytywny wynik testu ekonomicznego dla Baltic Pipe – kolejny krok w realizacji strategicznego dla PGNiG projektu Korytarza Norweskiego

Pozytywny wynik testu jest ostatecznym potwierdzeniem zakończenia procedury rezerwacji przepustowości w Korytarzu Norweskim, który połączy Polskę ze złożami gazu na Norweskim Szelfie Kontynentalnym i na Morzu Północnym.

21.11.2017
PGNiG zawarło 5-letni kontrakt na dostawy amerykańskiego LNG

Pierwszy średnioterminowy kontrakt na import amerykańskiego LNG został podpisany pomiędzy Grupą Kapitałową PGNiG (PGNiG) a  Centrica LNG Company Limited (Centrica).

21.11.2017
PGNiG dostarczy CNG dla Sanoka

PGNiG Obrót Detaliczny Sp. z o.o.  (PGNiG OD) podpisało umowę z Sanockim Przedsiębiorstwem Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. (SPGK) na dostawę ekologicznego paliwa CNG. W ciągu dwóch lat wolumen dostaw wyniesie co najmniej 0,65 mln m3.

17.11.2017
400 mln zł na innowacje w gazownictwie

GAZ-SYSTEM, NCBR i PGNiG wspólnie zainaugurowały programu INGA – Innowacyjne Gazownictwo. Konsorcja przedsiębiorców i naukowców będą mogły wziąć udział w konkursach na rozwój nowatorskich rozwiązań dla sektora gazowniczego. Łączny budżet programu wyniesie 400 mln zł. Prezentacja i podpisanie umowy odbyło się podczas Kongresu 590 w Rzeszowie.

14.11.2017
Grupa PGNiG włącza się do walki ze smogiem

Kampania edukacyjna „Powietrze bez śmieci”: ufundujemy Szkolne Pracownie Przyrodnicze i Naukowe Place Zabaw w gminach.

13.11.2017
Uzupełnienie prasowej prezentacji wynikowej

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo informuje o uzupełnieniu prasowych prezentacji wynikowych o dane kwartalne. Dotychczas osiągnięcia prezentowane podczas konferencji prasowych ujmowane były w sposób narastający.

13.11.2017
PGNiG: Zysk netto po 3 kwartałach wyższy o 51 proc. rok do roku

Przez dziewięć miesięcy 2017 roku Grupa Kapitałowa PGNiG poprawiła wszystkie główne wskaźniki finansowe. Grupa na czysto zarobiła 2,5 mld zł.

06.11.2017
Obiecujące wyniki wydobycia metanu z pokładów węgla

W ciągu dziewięciu miesięcy testowego wydobycia z pokładów węgla w Gilowicach (woj. śląskie) uzyskano ponad 790 tys. metrów sześciennych metanu. Przepływy gazu osiągnęły stabilny poziom ok. 5 tys. metrów sześciennych na dobę. Spółka planuje nowe odwierty.

 

 

 

01.11.2017
Oświadczenie PGNiG SA w sprawie rozpoczęcia kolejnego procesu renegocjacji cen gazu z PAO Gazprom i OOO Gazprom Export

PGNiG SA kontynuuje udział w postępowaniu arbitrażowym przed Trybunałem w Sztokholmie przeciwko PAO Gazprom i OOO Gazprom Export, w sprawie renegocjacji ceny dostarczanego gazu ziemnego obowiązującej od 1 listopada 2014 r. w ramach kontraktu kupna – sprzedaży gazu ziemnego do Rzeczypospolitej Polskiej zawartego w roku 1996.

30.10.2017
PGNiG ma dostęp do ukraińskich magazynów gazu

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo zawarło kolejną umowę z ukraińskim operatorem sieci przesyłowych i magazynów Ukrtransgaz. Nowy kontrakt umożliwi PGNiG korzystanie z podziemnych magazynów gazu znajdujących się na terytorium Ukrainy.

26.10.2017
PGNiG dostarczy gaz dla Grupy LOTOS

Wartość nowego kontraktu może wynieść ok. 3,1 mld zł. Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA nadal będzie strategicznym dostawcą gazu ziemnego dla Grupy LOTOS. Obie firmy podpisały 25 października br. nowy kontrakt na sprzedaż paliwa gazowego.

26.10.2017
Młodzi Innowacyjni dla PGNiG – III edycja rozstrzygnięta

Polska branża gazownicza skorzysta z pomysłów młodych naukowców

25.10.2017
PGNiG stawia na kogenerację z LNG

PGNiG Obrót Detaliczny dostarczy skroplony gaz ziemny (LNG) do rozbudowywanej stacji regazyfikacji w Skórczu (woj. pomorskie). Dzięki tej inwestycji na terenie firmy IGLOTEX SA powstanie elektrociepłownia o mocy
2,5 MWe, która oprócz surowca na cele produkcyjne firmy zapewni ekologiczne ciepło mieszkańcom miasta.

20.10.2017
PGNiG z nagrodą dla najlepszego raportu rocznego

Raport roczny PGNiG otrzymał pierwszą nagrodę w kategorii „Przedsiębiorstwa” w prestiżowym konkursie „The Best Annual Report 2016” zorganizowanym przez Instytut Rachunkowości i Podatków oraz Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie.

18.10.2017
PGNiG rozwija działalność na Ukrainie
Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo zawarło umowę z operatorem sieci przesyłowych i magazynów Ukrtransgaz na przesył gazu na terytorium Ukrainy.
16.10.2017
W Rzeszowie coraz więcej autobusów na CNG od PGNiG

W ciągu trzech lat większość autobusów miejskich w Rzeszowie będzie napędzana sprężonym gazem ziemnym. To efekt współpracy rzeszowskiego MPK z Polskim Górnictwem Naftowym i Gazownictwem.