Aktualności

Drukuj
23.06.2017
Komunikat PGNiG SA

Na podstawie informacji przekazanych przez Operatora Systemu Przesyłowego o przywróceniu normalnego funkcjonowania gazociągu jamalskiego, PGNiG podjęło dziś decyzję o wznowieniu gromadzenia zapasów gazu ziemnego na sezon zimowy 2017/2018 zgodnie z przyjętym wcześniej harmonogramem.
 

23.06.2017
Grupa Azoty i PGNiG podpisały umowy na dostawę gazu

21 czerwca 2017 roku Grupa Azoty S.A. oraz jej spółki zależne zawarły umowy na sprzedaż paliwa gazowego z Polskim Górnictwem Naftowym i Gazownictwem S.A.

21.06.2017
Komunikat PGNiG SA

W związku z gwałtownym pogorszeniem się jakości gazu tłoczonego na kierunku Rosja-Niemcy, 20 czerwca br. Operator Gazociągów Przesyłowych zatrzymał odbiór gazu z gazociągu SGT Jamał-Europa. W celu zagwarantowania dostaw do klientów PGNiG ograniczyło gromadzenie zapasów gazu na okres zimowy 2017-2018 i rozpoczęło wytłaczania zgromadzonych dotychczas własnych zapasów gazu z magazynów kawernowych. Dostawy do odbiorców gazu w Polsce nie są obecnie zagrożone.

21.06.2017
InnVento – pierwszy inkubator dla startupów w sektorze naftowo-gazowniczym

Inkubator InnVento będzie wspierał początkujących przedsiębiorców oraz naukowców realizujących projekty dla sektora energetycznego. Efektem mają być innowacyjne rozwiązania technologiczne do wdrożenia w spółkach z Grupy Kapitałowej PGNiG.

14.06.2017
PGNiG laureatem konkursu na najlepszą stronę internetową spółki giełdowej – Złota Strona Emitenta

W dziesiątej edycji konkursu Złota Strona Emitenta organizowanego przez Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych nasza spółka ponownie zajęła 1 miejsce pośród spółek należących do indeksów WIG20 i mWIG40.

08.06.2017
Historyczna dostawa gazu do Polski. PGNiG odebrało amerykańskie LNG

Gaz skroplony od Cheniere Energy dotarł do Terminalu LNG im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu. To pierwsza taka dostawa do Europy Środkowo-Wschodniej. PGNiG zapowiada kolejne umowy typu spot.

08.06.2017
W Polsce powstało pierwsze na świecie Międzynarodowe Centrum Doskonałości w zakresie metanu z kopalń węgla

Międzynarodowe Centrum Doskonałości w zakresie metanu z kopalń węgla zostało dzisiaj oficjalnie uruchomione w Katowicach. To pierwsze takie centrum na świecie. Ekspercka organizacja funkcjonująca pod auspicjami Europejskiej Komisji Gospodarczej ONZ przyczyni się do opracowania nowych metod odzyskiwania i wykorzystania metanu jako cennego źródła energii.

01.06.2017
PGNiG z kolejnym złożem gazu w Wielkopolsce

Zaledwie kilka dni po informacji o nowym złożu w okolicach Środy Wielkopolskiej, PGNiG dokonało kolejnego odkrycia, tym razem na terenie gminy Rokietnica. Sukcesem zakończyło się wiercenie otworu poszukiwawczeg o nazwie Rokietnica 5H na koncesji Pniewy – Stęszew, na której PGNiG SA jest samodzielnym operatorem prac.

29.05.2017
PGNiG i ORLEN odkryły nowe złoże gazu w Wielkopolsce

Nowo odkryte złoże znajduje się w okolicach Środy Wielkopolskiej. Po raz pierwszy w zachodniej Polsce geolodzy zastosowali technologię wierceń horyzontalnych w znajdującym się tam piaskowcu. Wkrótce rozpocznie się wydobycie gazu ziemnego z tej lokalizacji.

25.05.2017
Imponujące wyniki PGNiG w pierwszym kwartale 2017

Rekordowy wynik EBITDA pierwszego kwartału w wysokości 2,77 mld zł jest o 16% wyższy r/r. Po pierwszych trzech miesiącach 2017 roku PGNiG osiągnęło 11,65 mld zł przychodów, co stanowi wzrost o 672 mln (6%) w stosunku do analogicznego okresu 2016 roku. Grupa odnotowała jednocześnie dynamiczny wzrost wolumenu sprzedaży gazu ziemnego (11% r/r) i dystrybucji gazu (13% r/r).

19.05.2017
Oświadczenie PGNiG

19 maja 2017 roku PGNiG SA przekazało do Komisji Europejskiej swoje stanowisko w sprawie zobowiązań zaproponowanych przez Gazprom w ramach postępowania antymonopolowego prowadzonego przez KE.

 

18.05.2017
PGNiG: Komisja Europejska powinna ukarać finansowo Gazprom i stworzyć konkurencyjne warunki na rynku gazu

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA przedstawiło stanowisko w sprawie zobowiązań zaproponowanych przez Gazprom w ramach postępowania antymonopolowego prowadzonego przez KE. PGNiG wskazuje na wieloletnie naruszanie przepisów prawa antymonopolowego przez rosyjski koncern oraz proponuje nałożenie na niego kary finansowej i szeregu dodatkowych zobowiązań.

16.05.2017
Moody’s: PGNiG utrzymało rating Baa3 z perspektywą stabilną

W uzasadnieniu agencja Moody’s wskazała na silną kondycję finansową GK PGNiG, stabilne przepływy pieniężne wynikające z działalności segmentów Dystrybucji i Magazynowania oraz czołową pozycję Grupy na polskim rynku gazu ziemnego.

12.05.2017
Większa o 11% sprzedaż gazu i wzrost satysfakcji klientów biznesowych – GK PGNiG z sukcesem zamyka pierwszy kwartał 2017 roku.

Wyniki w pierwszym kwartale br. potwierdzają dynamiczny wzrost wolumenu sprzedaży gazu w całej Grupie Kapitałowej PGNiG. Po udanym 2016 roku GK PGNiG nie zwalnia tempa i kończy pierwszy kwartał 2017 r. ze wzrostem sprzedaży o 0,9 mld m3 gazu r/r. Jak wynika z badania przeprowadzonego wśród klientów PGNiG Obrót Detaliczny rośnie także poziom satysfakcji obsługi odbiorców tej spółki.

27.04.2017
Oświadczenie PGNiG
Informujemy, że wbrew niektórym doniesieniom medialnym, PGNiG SA nie złożyła do Komisji Europejskiej wniosku o wszczęcie odrębnego/ drugiego postępowania antymonopolowego przeciwko firmie Gazprom.
26.04.2017
Pierwsza dostawa LNG od amerykańskiego dostawcy do Polski
Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo sprowadzi do Polski pierwszy statek z gazem skroplonym LNG od amerykańskiego dostawcy. Gaz dostarczy firma Cheniere Energy. Transakcję zawarło biuro handlowe PGNiG w Londynie.
26.04.2017
PGNiG dostarczy więcej CNG dla tyskich autobusów

Wolumen dostaw sprężonego gazu ziemnego dla PKM w Tychach może wzrosnąć w kolejnych latach z 2,85 mln m³ gazu do 4,2 mln m³ rocznie. Dla miasta i jego mieszkańców oznacza to więcej autobusów miejskich napędzanych CNG.


 

25.04.2017
Rekrutacja na staż w ramach II edycji programu "Energia dla Przyszłości" rozpoczęta

Już po raz drugi Ministerstwo Energii wspólnie z Polskim Górnictwem Naftowym i Gazownictwem SA, PGE Polską Grupą Energetyczną SA oraz Polskim Koncernem Naftowym ORLEN SA ogłaszają nabór kandydatów na roczny, płatny staż w ramach II edycji programu stażowego „Energia dla przyszłości”. Zgłoszenia można składać od 24 kwietnia do 6 czerwca 2017 r.

 

25.04.2017
Wspólny sukces PGNiG i ERU Trading: gaz z Polski wygrywa w przetargu dla ukraińskiego Ukrtransgaz.

ERU Trading we współpracy z PGNiG SA dostarczy w 2017 roku 218 mln m3 gazu z Polski do ukraińskiego operatora sieci przesyłowych i magazynów Ukrtransgaz. To pierwszy kontrakt w historii Ukrtransgaz, który zrealizują podmioty związane nie tylko z ukraińską państwową spółką Naftogaz. Surowiec, który PGNIG dostarczy do ukraińskiej ERU Trading zostanie przeznaczony na potrzeby własne Ukrtransgaz.

21.04.2017
Fitch: PGNiG z ratingiem (BBB-) z perspektywą stabilną

Agencja Fitch Ratings przyznała PGNiG SA długoterminowy rating w walucie krajowej i obcej na poziomie (BBB-) ze stabilną perspektywą i nadała rating niezabezpieczonego zadłużenia w walucie obcej na tym samym poziomie. Agencja przyznała również Spółce długoterminowy rating krajowy A ze stabilną perspektywą.