Aktualności

Drukuj
30.12.2016
Informacja dotycząca aktualnie obowiązujących taryf GK PGNiG dotyczących gazu
Informacja dotycząca aktualnie obowiązujących taryf GK PGNiG dotyczących gazu.
27.12.2016
Trybunał Sprawiedliwości UE uznał zasadność skargi PGNiG i zawiesił wykonanie Decyzji KE z 28.10.16 ws. gazociągu OPAL.
23 grudnia 2016 r. Trybunał Sprawiedliwości UE wydał postanowienie o zawieszeniu wykonania Decyzji Komisji Europejskiej z dnia 28 października 2016 r. Decyzja KE pozwalała Gazprom uzyskać dostęp do 80-90% zdolności przesyłowych na gazociągu OPAL. Żądanie zawieszenia wykonania Decyzji KE złożyły: PGNiG Supply and Trading GmbH w dniu 4 grudnia 2016 r. oraz Rząd RP w dniu 16 grudnia 2016 r.
23.12.2016
Pomoc dla polskich kombatantów na Białorusi
Dzięki pomocy Biura Bezpieczeństwa Narodowego oraz Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa grupę naszych rodaków z Kresów czekają weselsze i bardziej dostatnie Święta Bożego Narodzenia. Stowarzyszenie Żołnierzy Armii Krajowej na Białorusi otrzymało żywność i pieniądze, a także specjalnie zakupiony samochód.
21.12.2016
PGNiG stawia na piłkę ręczną – strategiczny sponsor przedłuża umowę

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA będzie sponsorem strategicznym polskiej piłki ręcznej przez kolejne cztery lata. Wspólnie ze Związkiem Piłki Ręcznej w Polsce spółka przedstawiła długofalowy plan rozwoju tej dyscypliny sportu w naszym kraju. PGNiG pozostaje sponsorem strategicznym polskiej piłki ręcznej do końca 2020 roku.

19.12.2016
Polski rząd wspiera PGNiG w sprawie gazociągu OPAL

POLSKI RZĄD WSPIERA PGNiG W STARANIACH O ZAKWESTIONOWANIE DECYZJI KOMISJI EUROPEJSKIEJ DOTYCZĄCEJ GAZOCIĄGU OPAL

PGNiG ZASKARŻYŁO UMOWĘ POMIĘDZY NIEMIECKIM REGULATOREM A GAZPROM DO NIEMIECKIEGO SĄDU

W związku z bezprecedensowymi krokami po stronie niemieckiego regulatora i operatora gazociągu OPAL, PGNiG SA zaskarżyło 15 grudnia 2016 r. do niemieckiego sądu umowę pomiędzy Bundesnetzagentur, Gazprom, Gazprom Export i OPAL Gastransport GmbH ws. zwolnienia Gazprom z zasady dostępu stron trzecich do przepustowości gazociągu OPAL. 16 grudnia 2016 r. polski rząd zaskarżył także do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej decyzję Komisji Europejskiej ws. gazociągu OPAL. Jak podkreślił Piotr Woźniak, prezes zarządu Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa SA, polski rząd i PGNiG SA oceniają działania Komisji Europejskiej, niemieckiego regulatora i Gazprom ws. OPAL jako realne zagrożenie dla bezpieczeństwo energetycznego i stabilności dostaw gazu do Polski i Unii Europejskiej.

15.12.2016
PGNiG i gorące serca Polaków, czyli jak biznes może wspierać edukację historyczną

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA od dziewięciu miesięcy rozgrzewa nasze serca, przypominając ważne wydarzenia z historii Polski, przybliżając życiorysy bohaterów oraz promując postawy patriotyczne wśród młodzieży. 14 grudnia 2016 r. w warszawskim Muzeum Gazownictwa odbyło się uroczyste podsumowanie programu, w którym udział wzięli udział m.in. wicepremier prof. Piotr Gliński, płk Leszek Mroczkowski, ps. Andrzej, żołnierz Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość, a także przedstawiciele świata kultury, sztuki i sportu.

14.12.2016
PSG wykorzysta pomysły polskich wynalazców

Agencja Rozwoju Przemysłu (Grupa PFR), Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA oraz Izba Gospodarcza Gazownictwa wybrały zwycięzców trzeciej edycji Warsztatów Innowacyjnych Pomysłów. Dostarczą oni innowacyjne rozwiązania Polskiej Spółce Gazownictwa.

12.12.2016
InnVento – inkubator dla startupów energetycznych

Wsparcie młodych przedsiębiorców w pierwszej fazie działalności, wprowadzenie w specyfikę branży energetycznej, a także pomoc w nawiązywaniu kontaktów biznesowych – to cele inkubatora dla startupów, który otwiera Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo.

06.12.2016
Rachunek Wdzięczności PGNiG w Muzeum Powstania Warszawskiego

Od 6 grudnia 2016 roku Powstańcy Warszawscy mogą załatwić formalności związane z projektem Rachunek Wdzięczności PGNiG w nowym punkcie informacyjnym zlokalizowanym w Muzeum Powstania Warszawskiego. W ramach projektu Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo oferuje wsparcie w wysokości do 900 złotych rocznie na rachunki za gaz, co w praktyce oznacza, że wielu Powstańców nie zapłaci za gaz wcale.
 

05.12.2016
PGNiG: 14 zarzutów wobec Komisji Europejskiej w sprawie OPAL
PGNiG stawia Komisji Europejskiej 14 zarzutów ws. gazociągu OPAL i kieruje sprawę w trybie pilnym do Trybunału Sprawiedliwości UE.
27.11.2016
Wydarzenia w Pakistanie
Informacje na temat uprowadzenia pracowników pakistańskiego podwykonawcy spółki Geofizyka Kraków SA.
23.11.2016
Grupa PGNiG szuka startupów do akceleracji

Nawet 200 tysięcy złotych dofinansowania mogą otrzymać startupy, które wezmą udział w programie akceleracyjnym z udziałem Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa. Akcelerator MIT Enterprise Forum znalazł się wśród 10 nagrodzonych przez PARP w ramach rządowego programu Start In Poland. Startupy zainteresowane udziałem w pierwszej rundzie akceleracji mają czas na zgłoszenie do 7 grudnia 2016 r.

22.11.2016
Większe dostawy gazu ze złóż krajowych – PGNiG podpisało umowę z Rawicz Energy z Grupy Palomar Natural Resources

To pierwsza tak duża umowa, w ramach której Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA będzie w kraju kupować gaz zaazotowany od międzynarodowej firmy. Należąca do Grupy Kapitałowej Palomar spółka Rawicz Energy dostarczy z wielkopolskiego złoża nawet 160 mln m³ surowca rocznie.

21.11.2016
PGNiG dwukrotnie zwiększa wydobycie gazu w Pakistanie
Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo rozpoczęło wydobycie gazu ze złoża Rizq oraz wiercenie kolejnego otworu na złożu Rehman. Produkcja gazu w Pakistanie przekroczyła już 0,5 mln m³ na dobę.
21.11.2016
PGNiG ogłasza wyniki konkursu na najlepsze prace dyplomowe

Szczelinowanie hydrauliczne, zasobność złóż gazu ziemnego i wykorzystanie nowoczesnych technologii w wydobyciu surowców – to tylko niektóre z tematów dominujących w pierwszej edycji konkursu „Niewyczerpane złoża informacji – najlepsze prace dyplomowe z PGNiG”.

21.11.2016
„Pogoń dla Pogoni” – wspólna historia i sport połączyły Siedlce i Lwów

Budowa i umacnianie wspólnotowych relacji, edukacja patriotyczna młodzieży oraz rozwój sportu to główne cele innowacyjnego projektu społecznej odpowiedzialności biznesu „Pogoń dla Pogoni”. Przedsięwzięcie realizowane jest przy wsparciu Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa SA oraz Ministra Energii Krzysztofa Tchórzewskiego. W ramach programu kluby piłkarskie Pogoń Siedlce i Pogoń Lwów, a także społeczności obu miast rozpoczną stałą współpracę na rzecz historycznej oraz sportowej edukacji dzieci i młodzieży.

18.11.2016
PGNiG na Kongresie 590
W Rzeszowie po raz pierwszy odbyło się forum wymiany idei i doświadczeń polskich specjalistów z zakresu biznesu, nauki, polityki i legislacji. Kongres wziął swoją nazwę od prefiksu kodu kreskowego, którym oznaczane są towary wytwarzane bądź dystrybuowane przez polskie firmy. Wydarzenie odbyło się 17 i 18 listopada 2016 r. Członkowie zarządu Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa SA wzięli udział w panelach dyskusyjnych.
16.11.2016
Nowa inwestycja PGNiG
Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA ogłosiło konkurs na zaprojektowanie kompleksu biurowego dla spółek ze swojej Grupy Kapitałowej. Nowoczesny budynek ma stanąć na należącym do PGNiG terenie na warszawskiej Woli. Będą w nim ulokowane spółki z grupy kapitałowej PGNiG, które obecnie wynajmują powierzchnię biurową w różnych miejscach stolicy.
16.11.2016
Prezes Janusz Kowalski uczestniczył w obradach Kongresu Energetycznego
W środę, 16 listopada 2016 r., w Warszawie odbył się kongres energetyczny „Energia 2030 – Opcje strategiczne”. W imprezie uczestniczyli m.in. przedstawiciele Ministerstwa Energii oraz najważniejszych spółek polskich sektora energetycznego. Jednym z partnerów kongresu było Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA. Spółkę podczas obrad reprezentował wiceprezes zarządu ds. operacyjnych Janusz Kowalski.