Aktualności

Drukuj
17.12.2004
Od stycznia nowe ceny gazu - zmiana taryfy na paliwa gazowe
Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A. (PGNiG S.A.) informuje, że od 1 stycznia 2005 r. w rozliczeniach z odbiorcami będzie obowiązywać zmieniona Taryfa na paliwa gazowe, która została zatwierdzona decyzją Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki w dniu 16 grudnia 2004 roku.
02.12.2004
PGNiG S.A. przed prywatyzacją
Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A., po zaakceptowaniu przez Radę Ministrów w dniu 5 października 2004 r., Programu restrukturyzacji i prywatyzacji, rozpoczęło przygotowania do procesu prywatyzacji.
27.10.2004
Stacja tankowania sprężonego gazu ziemnego w Tarnowie

W dniu 26 października 2004 r. w Tarnowie została otwarta kolejna w Polsce stacja tankowania sprężonego gazu ziemnego wysokometanowego - CNG (ang. Compresed Natural Gas). Ze stacji korzysta obecnie Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne Sp. zo.o. w Tarnowie, ale w przyszłości stacja będzie ogólnodostępna.
26.10.2004
HSBC doradcą strategicznym ds. maksymalizacji wartości PGNiG S.A. w procesie prywatyzacji spółki
Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A. informuje, że w dniu dzisiejszym podpisano umowę z firmą HSBC Investment Services (Poland) Sp z o.o., która została wybrana na doradcę strategicznego ds. maksymalizacji wartości PGNiG S.A. w procesie prywatyzacji.
26.10.2004
Umowa na dostawy gazu do Hrubieszowa
Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A. informuje, że w dniu dzisiejszym podpisana została z ukraińską firmą NAK Naftogaz Ukrainy umowa na dostawy gazu z Ukrainy w rejon Hrubieszowa. Umowę podpisano podczas wizyty w Kijowie przedstawicieli PGNiG S.A. – Marka Kossowskiego Prezesa Zarządu i Franciszka Kroka Wiceprezesa Zarządu PGNiG S.A.
23.09.2004
PGNiG i VNG: Europejscy partnerzy w handlu i przesyle gazu ziemnego oraz w inwestycjach strategicznych

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A. (PGNiG S.A.), Warszawa, oraz niemiecka spółka VNG - Verbundnetz Gas AG, Lipsk, zawarły porozumienia o założeniu spółki handlowej oraz spółki przesyłowej.
23.08.2004
Autobusy na gaz ziemny w Warszawie

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A. podpisało w piątek, 20 sierpnia 2004 r., List Intencyjny "CNG dla Warszawy" z Miejskimi Zakładami Autobusowymi Sp. z o.o. (MZA Sp. zo.o.) oraz Mazowiecką Spółką Gazownictwa Sp. z o.o. (MSG Sp. z o.o.)
17.08.2004
Moody's podwyższył perspektywę ratingu euroobligacji PGNiG

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA informuje, że Agencja Moody’s podwyższyła perspektywę ratingu euroobligacji PGNiG SA z negatywnej na stabilną - Baa3. Wartość pięcioletnich euroobligacji wyemitowanych w październiku 2001 r. wynosi obecnie 679 mln Euro.
08.07.2004
Komunikat PGNiG SA
W związku z publikacją informacji NIK o wynikach kontroli zaopatrzenia w gaz ziemny oraz licznymi zapytaniami dziennikarzy, Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A. informuje, że głównym i podstawowym celem renegocjacji kontraktu jamalskiego z Gazpromem było istotne zmniejszenie ilości zakontraktowanego przez stronę polską gazu rosyjskiego a przez to stworzenie rzeczywistych możliwości krajowego wydobycia oraz dywersyfikacji dostaw gazu od innych dostawców. Negocjacje były prowadzone na podstawie postanowień Protokołu dodatkowego zawartego pomiędzy Rządem RP i Rządem Federacji Rosyjskiej.
01.07.2004
Powstał PGNiG Przesył Sp z o.o.
Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A. wydzieliło ze swoich struktur spółkę PGNiG Przesył Sp. z o.o., która będzie pełnić funkcję Operatora Systemu Przesyłowego.
23.06.2004
Autobusy na gaz ziemny na Śląsku

2 czerwca 2004 r. został podpisany List Intencyjny pomiędzy Przedsiębiorstwem Komunikacji Miejskiej Sp. z o.o. z siedzibą w Tychach a jedną ze spółek dystrybucyjnych z Grupy Kapitałowej PGNiG SA - Górnośląską Spółką Gazownictwa Sp. z o.o. z siedzibą w Zabrzu.
22.06.2004
Autobusy na gaz ziemny na Pomorzu

Dzisiaj w Gdańsku zostało podpisane Porozumienie o Współpracy pomiędzy Pomorską Komunikacją Samochodową Sp. z o.o. z siedzibą w Wejherowie a jedną ze spółek dystrybucyjnych z Grupy Kapitałowej PGNiG SA - Pomorską Spółką Gazownictwa Sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku.
18.06.2004
Spotkanie PGNiG SA i DONG
Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA informuje, że w dniu wczorajszym odbyło się spotkanie z przedstawicielami duńskiej firmy gazowniczej DONG dotyczące wzajemnej współpracy obu firm.
09.06.2004
Gaz ziemny jako paliwo do pojazdów
Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A. (PGNiG S.A.) podczas Międzynarodowych Targów Technologii Przemysłowych i Dóbr Inwestycyjnych, które odbędą się w Poznaniu w dniach 14-17.06.2004 r. oprócz swojego podstawowego produktu – gazu ziemnego - zaprezentuje technologię sprężonego gazu ziemnego wykorzystywanego do napędzania pojazdów.
12.05.2004
Porozumienie PGNiG S.A. i Zakładów Azotowych PUŁAWY
12 maja 2004r. w Warszawie zostało podpisane porozumienie o spłacie zadłużenia Zakładów Azotowych Puławy wobec Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa S.A.
29.04.2004
PGNiG i NAK Naftogaz Ukrainy podpisały memorandum o budowie gazociągu Ustiług-Hrubieszów
We środę w Krakowie przedstawiciele NAK Naftogaz Ukrainy i Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwo S.A. przeprowadzili rozmowy na temat rozszerzenia dwustronnej współpracy.
06.04.2004
PGNiG wdraża aplikacje biznesowe SAP
Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A., największy w Polsce dostawca gazu ziemnego i SAP Polska Sp. z o.o. podpisały umowę na wdrożenie zintegrowanego systemu zarządzania opartego na platformie informatycznej mySAP Business Suite.
02.04.2004
PGNiG na Ukrainie

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA informuje, że w dniu wczorajszym w Kijowie odbyły się rozmowy przedstawicieli PGNiG S.A. i ukraińskiego NAK Naftogaz.
01.04.2004
PGNiG SA i STATOIL rozmawiają na temat CNG
Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA informuje, że w dniu wczorajszym odbyło się w Warszawie kolejne robocze spotkanie przedstawicieli PGNiG S.A. i norweskiej firmy Statoil. Spotkanie było kontynuacją rozmów na temat projektu dotyczącego możliwości dostaw statkami sprężonego gazu ziemnego do Polski (CNG).
01.04.2004
Spotkanie Grupy Roboczej w sprawie zwiększenia bezpieczeństwa dostaw gazu ziemnego do Polski
Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA informuje, że w dniu dzisiejszym w Berlinie odbyło się spotkanie Grupy Roboczej powołanej do opracowania programu zwiększenia bezpieczeństwa dostaw gazu do Polski. W skład Grupy wchodzą przedstawiciele firm EuRoPol Gaz, Gazprom, Gazeksport, PGNiG oraz firmy Wingas, która jest operatorem tłoczni w Mallnow na granicy polsko – niemieckiej. Tłocznia ta mogłaby pełnić istotną techniczną rolę w dostawach gazu z Niemiec do Polski w sytuacjach kryzysowych.